Hydratace

Voda je matkou života. Všeobjímající matka, která se o své děti stará, aniž by si to uvědomovaly. Voda se pro nás stala běžnou součástí života. Tento jedinečný elixír v sobě ukrývá kouzlo zrodu. Jako když vyrůstá květina, stejně tak i naše tělo „vykvétá“ ze síly vody. Její nedostatek má výrazný vliv na naši zdravotní stránku i vizuální. Kromě pitného režimu můžeme našemu tělu dopřát jedinečné doušky pomocí speciální kosmetiky.

Dejme tělu napít

Když zavzpomínáme na hodiny chemie, jistě se rozvzpomeneme, že hydratace je zjednodušeně reakce s vodou a dehydratace představuje odštěpení vody. Tělo trpící nedostatkem vody nám dává jasné signály – patří mezi ně únava, suchá kůže nebo nevolnost. Jak uspokojit nekonečnou žízeň našeho těla?

Voda

Hydratační kosmetika

S potem odchází velké množství tekutin a je potřeba je pravidelně doplňovat. Když do svého života zařadíme pravidelný pitný režim (nejlépe čisté vody a čaje), výsledky nás brzy překvapí. Ale žízeň má i naše pokožka, která volá o pomoc prostřednictvím výstražného signálu – šupinek kůže nebo dokonce zarudnutím pokožky. Dejme proto i pokožce napít. Využívejme prostředků moderní doby, mezi něž patří například krém Artrin Renove (z řady produktů kosmetiky Beauty Energy)

Stárnutí pokožky a nutnost hydratace

Jak jsme již zmínily výše, s pocením z těla odchází velké množství vody a tomu potřebujeme zabránit. Hydratační prostředky jsou v tomto úsilí našimi spojenci. Vytvářejí bariéru mezi kůží a okolím a celý proces tak zpomalují. Ještě trochu zabrousíme do hodin chemie. S přibývajícími letokruhy na našem pomyslném kmenu života stárne i pokožka.
Postupně přestává vytvářet dostatečné množství tuku a pod tímto vlivem ztrácí schopnost udržet si vodu. Ano, správně si myslíte, že výsledkem je suchá pokožka a co více – vrásky!

 

 

Teď už nás pouze pitný režim nezachrání. Vyvarujme se nadměrnému slunečnímu záření a také koupeli v chlorované vodě. Jedno i druhé je téměř nemožné, ale můžeme se chránit díky přírodní kosmetice.

hydratace 3

 

Když máme žízeň, napijeme se. To naše pokožka nemůže. Vnímejme tedy její signály a dopřejme jí i celému tělu dostatečnou hydrataci za pomocí kvalitní kosmetiky.