Kosmetika

Po čem ženy touží? Být krásné, milované a obdivované! Jako hvězda z filmového plátna, která je za všech okolností dokonalá. Z čeho pramení ženský sex appeal a kouzlo? Odpověď zní – vytříbený vkus. Jedinečná schopnost zvolit si životní styl na míru. Vybrat si oblečení, které vystihne naší osobnost, stravu, která zrcadlí náš životní postoj a také KOSMETIKU, která představuje základní stavební prvek pro krásu. Kosmetika zrcadlí určitou esenci krásy. Ukrývá v sobě velkou podstatu toho, po čem toužíme!

Ochutnejme krásu všemi smysly!

Kosmetika nás láká do světa vůní, líčidel, také do světa léčivých bylin a domácí kosmetiky. Každý z těchto světů chutná zcela odlišně, nicméně výrazně se všechny podílí na podpoře krásy a zdraví našeho těla.

Kosmetika 1

Dnes rozlišujeme komerční kosmetiku, biokosmetiku a domácí kosmetiku. Na svých cestách se často potkávají a prolínají, zároveň se každá z nich dále dělí do skupin podle účelu využití jednotlivých produktů. Když už se tak omamně vznášíme na vlnách krásy, začněme kosmetikou dekorativní.

Dekorativní kosmetika

Dekorativní kosmetika je náš favorit v cestě za krásou. Přináší nám velmi pestrou nabídku líčidel, které lze využívat za účelem zkrášlování nebo v rámci zakrývání nedostatků. Do skupiny dekorativních výrobků patří zejména:

  • Make up
  • Oční stíny
  • Řasenky
  • Pudry
  • Tvářenky
  • Dále také rtěnky nebo laky na nehty

Kdysi přírodní líčidla v sobě ukrývala rituální podtext. Dnes se vyrábějí s jasným záměrem vizuálně vylepšit náš vzhled. Trend biokosmetiky napomohl v posledních letech ke zvýšené nabídce líčidel vyrobených pod taktovkou právě biokosmetiky.

Péče o pokožku těla a obličeje

Ani dekorativní kosmetika nemůže dobře plnit svou funkci bez kosmetiky vhodné k péči o pleť. Čistá a zdravá pokožka poskytuje správný startovací prostor pro následné nanášení líčidel nebo krycích přípravků. Když budeme pátrat mezi jednotlivými výrobky, setkáme se mnohdy s dělením do dvou skupin:

  • Kosmetika pěstící
  • Kosmetika krycí

Oba názvy jsou dostatečně výstižné. Pěstící kosmetika pečuje o naše tělo a kosmetika krycí napomáhá k maskování nedostatků.

Kosmetika 2

Jsme na začátku naší cesty za krásou a vybíráme po jakém kosmetickém přípravku sáhnout. Každý máme jinou pleť, jiný tvar obličeje a ke každému z nás se hodí jiné barevné tóny. Nebojme se experimentovat a hledat pro sebe to nejlepší. Kosmetika vznikla, abychom udržovali naše tělo zdravé, ale také, abychom se mohli cítit krásně.